اشتباهاتی که موقع جمع کردن وسایل برای سفر مرتکب می شویم

جمع کردن وسایل سفر

وقتی که می‌خواهیم برای یک سفر گردشگری یا کاری آماده شویم، معمولا هیچ چیز بیشتر از جمع کردن وسایل ما را گیج نمی‌کند.

اگر وسیله‌ها را در چمدان نامناسب قرار دهیم و یا دسته‌بندی آن‌ها درست نباشد، ظاهر ما آشفته به نظر خواهد رسید. همچنین حجم نامناسب بسته‌بندی‌ها یا تعداد زیاد آن‌ها از موارد مهم دیگری هستند، که حتما باید به آن‌ها توجه کنیم.

جمع کردن وسایل سفر

نباید فراموش کنیم، که یک ظاهر نامرتب و کثیف در سفرها، خصوصا برای سفرهای کاری، بسیار به ضرر ما تمام می‌شود و جلوه خوبی ندارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره نکاتی به ظاهر کوچک و ساده اما کاربردی در جمع کردن وسایل سفر، صحبت کنیم. به این ترتیب می‌توانیم سفر مفیدتری داشته باشیم.

جنس لباس‌‌هایتان را با توجه به فصل انتخاب کنید

جمع کردن وسایل سفر

شاید جنس پارچه لباس‌هایی که برای سفرتان انتخاب می‌کنید، آخرین چیزی باشد که به هنگام چمدان بستن به آن توجه می‌کنید. اما بهتر است در زمان جمع کردن لباس‌‌های سفر، آب‌ و هوای مقصد سفرتان را در فصلی که به آن‌جا مسافرت می‌کنید، در نظر داشته باشید.

بدون شک انتخاب لباس‌های خنک از جنس پارچه‌های سبک، در فصل‌های سرد مثل زمستان و اواخر پاییز، معقولانه نیست. همین‌طور برداشتن یک کت خز رسمی یا بلوز پشمی برای سفر در فصل‌های گرم سال یا تفریح در یک هتل ساحلی بی‌معنی است.

مثلا بهتر است که لباس‌های سفر تابستانی شما از جنس پارچه‌های نخی، پنبه‌ای یا ابریشم باشند. به این ترتیب هم مناسب فصل هستند و هم‌ اینکه در فشار چمدان از ریخت نمی‌افتند و چروک نمی‌شوند.

لباس‌های تابستانی را با شلوارهایی از جنس کتان یا جین در چمدانتان هماهنگ کنید. توجه داشته باشید، که در طول مدتی که شما در سفر و مشغول گردش یا کار هستید، دیگر فرصتی برای بخار دادن یا اتو کردن لباس‌ها وجود ندارد. در نهایت این نکته را در نظر بگیرید، که جنس پارچه آنقدرها هم بی‌اهمیت نیست.

اندازه وسیله‌ها نباید خیلی بزرگ و یا به تعداد زیاد باشد

جمع کردن وسایل و لباس‌ها

شما باید سعی کنید که موقع جمع کردن وسایل برای سفر، تعداد وسیله‌ها را به حداقل برسانید. هیچ دلیلی وجود ندارد که بیشتر از دو جفت کفش را با خودتان به سفری یک هفته‌ای ببرید. مثلا یک جفت کفش کلاسیک و یک جفت کتانی کاملا اسپورت برای یک سفر توریستی کافی است. مگر در شرایطی که شما به یک سمینار خاص یا عروسی دعوت باشید. دراین صورت حتما لازم است، یک جفت کفش مجلسی را در چمدان خود جای دهید.

این فقط یک مثال بود و نه فقط در مورد کفش‌ها بلکه در مورد جمع‌کردن هر چیز دیگری، باید این نکته را در نظر بگیرید. همچنین تا جایی که امکان دارد وسیله‌های خیلی بزرگ یا سوغاتی‌های سنگین را با خودتان حمل نکنید. در انتخاب سوغاتی باهوش باشید. گزینه‌های زیادی برای خریدن یادگاری‌های کوچک اما دوست‌داشتنی وجود دارد.

هرچه‌قدر که چمدان شما سنگین‌تر شود، خطر وزن و تکان‌ دادنش هم بیشتر می‌شود و کار را برای شما سخت‌تر می‌کند. خصوصا اگر سفر خارجی در پیش دارید، باید حتما وزن چمدان را در نظر بگیرید تا خیلی سنگین نشود و در فرودگاه به مشکل نخورید.

فرهنگ و آداب‌ورسوم مقصد سفرتان را در نظر بگیرید

فرهنگ و آداب و رسوم

شما به کجا سفر می‌کنید؟ اگر یک سفر خارجی به کشورهایی مثل ژاپن یا کره جنوبی دارید، پوشیدن لباس‌هایی که برای فعالیت‌های ورزشی و باشگاه طراحی شده‌اند، در خیابان یا تمام مکان‌های اجتماعی مثل موزه‌ها یا کلیساها نه‌تنها نامرتب در نظر گرفته میشود، بلکه پسندیده نیست و حالت تهاجمی به آداب‌ و رسوم کشور دارد.

همین حالت تهاجمی، با پوشیدن دمپایی‌های لاانگشتی در کشورهای عربی، هندی و بودایی یا پوشیدن لباس‌های خیلی نازک در خاورمیانه و شمال آفریقا ایجاد می‌شود. در سفر به کشورهای محافظه‌کار و فرهنگی بهتر است که یک روسری یا شال با خود به همراه داشته باشید و از مکان‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی آن‌ها دیدن کنید.

حتما آداب‌ و رسوم و عادت‌های غذایی کشوری را که به آنجا سفر می‌کنید، در نظر بگیرید. اگر عادت‌های غذایی مردم آن کشور مورد پسند شما نباشد، دراین‌صورت باید حتما تعدادی کنسرو و خوراکی‌های خشک، مثل آجیل به همراه خودتان داشته باشید. در نظر گرفتن تمام موارد فرهنگی حتی برای سفرهای داخلی به یک شهر نزدیک، تا حدودی ضروری است.

خوراکی‌ها و کنسرو‌ها را جداگانه بسته‌بندی کنید

بسته‌بندی خوراکی ها

همان طور که گفتیم اگر عادات غذایی منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید، را در نظر نگیرید، ممکن است در اثر ابتلا به مسمومیت‌های غذایی یا بیماری‌، لذت سفر را از دست بدهید و همین باعث دردسر شما می‌شود.

پس بهتر است برای اطمینان تعدادی کنسرو، غذای خشک، چند بسته شکلات و بیسکوییت را با خود به همراه داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید در مواقع ضروری و فرصت‌های کم گرسنه نمانید. بنابراین کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند.

اما ترجیحا بهتر است، که از حمل بسته‌های فریز شده سبزی و مواد غذایی بودار مثل خورشت‌های خانگی، تا جای امکان خودداری کنید. مگر در شرایطی که قرار باشد سفر شما یک ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.

دراین صورت بهتر است که خوراکی‌ها در یک ساک یا چمدان کوچک‌تر و جدا از چمدان اصلی بسته‌بندی شوند تا لباس‌های‌تان بو نگیرند و باعث کثیف‌کاری نشود.

نوشته اشتباهاتی که موقع جمع کردن وسایل برای سفر مرتکب می شویم اولین بار در مجله اينترنتي مَگُ بُن. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *