جلوه ای بی نظیر از طبیعت آنتالیا

برای بسیاری از ما ایرانی ها سفر به یک شهر ساحلی و ارزان قیمت نزدیک به کشورمان یک فرصت فوق العاده است. آنتالیا توانسته تمامی این گزینه ها را در اختیار ما قرار دهد. آبشار دودن در آنتالیا جایی است که ارزش دارد از آن دیدن کنیم. این آبشار تقریبا ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و طبیعت بسیار محصور کننده را برایتان به ارمغان می آورد. با پین جاب همراه باشید.

آبشارهای دودن در آنتالیا مجموعه ای از آبشارهای زیبا و نفس گیری هستند که جز اصلی ترین جاذبه های گردشگری طبیعی در آنتالیا به شمار می رود. هزینه تفریح بسیار کم در این منطقه در کنار امکانات مناسبی که برایتان فراهم آورده شده همگی سبب می شوند تا شما وجه تازه ای از شهر آنتالیا را مشاهده کنید. این آبشار تنها ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد دسترسی راحتی به این آبشارها وجود دارد. آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را بوجود می‌آورد. همانطور که از اسم آبشارهای دودن در آنتالیا پیداست.

این مجموعه به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم می شود:

آبشار بالایی

این آبشار تقریبا در بالای شهر آنتالیا قرار دارد و ارتفاع آن به ۱۵ متر می رسد. جالبه بدانید که فاصله ی این آبشار از مرکز شهر ۱۴ کیلومتر است و در اطراف اولین آبشار رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد. وقتی به نخستین بخش آبشار جذاب دودن می رسیم، در اطراف رستوران ها و کافه هایی می بینیم که برای گذران چند ساعت به یادماندنی در طبیعت، بسیار مناسب هستند.

آبشار پایینی

این آبشار ولی در فاصله ی دورتری قرار دارد و برای رسیدن به آن باید مسیر ماجراجونه ای را از بین جنگل ها و صخره هایی که در طول مسیر وجود دارد بگذرانید. این بار آبشاری زیبا می بینیم که ارتفاعی در حدود ۴۰ متر دارد و با غرش و شکوهی بی نظیر وارد دریای مدیترانه می شود و پژواکش تا کیلومترها در طبیعت اطراف می پیچید.

بهترین زمان سفر

به منظور سفر به آبشارهای دودن در آنتالیا با توجه به شرایط آب و هوایی آنتالیا که همواره مدیترانه ای است در هر فصل از سال دارای ویژگی های مربوط به خودش است به طور مثال در فصل بهار رطوبت چندانی در این منطقه وجود ندارد و در حرارت هم چندان بالا نیست، اما در تابستان دمای هوا گاهی به ۳۵ درجه ی سانتی گراد هم می رسد. در دو فصل پایانی سال پاییز و زمستان نیز دمای هوا پایین می آید اما آن سرمایی که شما انتظارش را دارید در آنتالیا به وجود نمی آید و می توانید به گردش خودتان در این شهر بپردازید؛ اما اگر بخواهیم بهترین زمان سفر برای بازدید از آبشارهای دودن در آنتالیا فصل بهار و تابستان است.

به منظور بازدید از آبشارهای دودن در آنتالیا سعی کنید حتما وسایلی نظیر کفش پیاده روی، چند دست لباس، کرم ضد آفتاب، آب و میان وعده، دوربین و پاوربانک همراه خودتان ببرید.

تفریحات ممکن

با توجه به موقعیت جذاب و دیدنی که در این منطقه وجود دارد، تفریحاتی هم برای بازدیدکنندگان فراهم آورده شده است تا با استفاده از آن ها خاطره خوب و دلچسبی را از سفرشان به آنتالیا داشته باشند، از جمله:

  • راه اندازی پیک نیک در طبیعت
  • بازدید از نخستین آبشار دودن
  • ماجراجویی بین دو آبشار
  • غارنوردی
  • بازدید از آبشار دوم
  • قایق سواری
  • رفتینگ در رودخانه دودن

دسترسی به آبشارها

به منظور دسترسی به آبشارهای دودن در آنتالیا می توانید از وسایل نقلیه عمومی نظیر دولموش، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

تورهایی که برای بازدید از آبشارهای دودن در آنتالیا برپا می شوند اغلب هزینه ای برابر با ۵۰ دلار دارند که به همراه دیگر دیدنی ها می باشد. اما اگر بخواهید هزینه کمتری را پرداخت کنید می توانید ۵ لیر ترکیه را بدهید و از آبشار بالایی بازدید نمایید.

برچسب هاآبشار آبشاردودن آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *