کدام لباس‌ زمستانی گرم را در سفرهای زمستانی باید همراه خود ببرید

لباس زمستانی گرم

به همراه داشتنِ لباس زمستانی گرم در سفرهای زمستانی، یکی از مهم‌ترین نکاتِ سفر در زمستان به حساب می‌آید.

همان‌قدر که سفر در تابستان لذت‌بخش است، سفر در زمستان هم می‌تواند لذت‌بخش باشد، به شرط آن‌که هنگام آماده شدن برای سفر زمستانی، به چند نکته کوچک اما ضروری توجه کنید.

هنگامی که می‌خواهید چمدان خود را برای رفتن به یک سفر زمستانی آماده کنید، حتما به برداشتنِ چند دست لباس‌ زمستانی گرم فکر می‌کنید.

همه‌ی ما می‌دانیم که هر لباس‌ زمستانی گرم حجم زیادی از چمدان را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین جمع کردن آن‌ها و تشخیص این‌که کدام یک بیش‌تر مورد نیاز است، به مدیریت بارهای سفر کمک زیادی می‌کند.

لباس زمستانی گرم

کدام لباس زمستانی گرم مهم‌تر است؟

در دنیا راهنماهای زیادی برای جمع کردن لباس‌ها در چمدان وجود دارد که اغلب آن‌ها مربوط به زمستان است. لباس زمستانی گرم لباسی پر حجم است و انواع مختلفی دارد. به همین دلیل انتخاب نوع آن و چگونه جمع کردن آن برای یک سفر زمستانی کوتاه یا طولانی، در همه دنیا موضوعی قابل توجه است.

برای آن‌که بهتر تشخیص دهید که کدام لباس زمستانی گرم مهم‌تر است، باید سه نکته را در نظر بگیرید:

۱- تکه‌های لباس زیادی، در چمدان نچینید.

۲- طوری لباس‌ها را انتخاب کنید که بتوانید چند لایه بپوشید.

۳- در راه سفر یک کلاه و یک دستکش بپوشید.

به این ترتیب شما همه‌ی لباس‌های لازم را برای یک سفر زمستانی به همراه دارید.

اکنون باید فهرستی از چندین لباس زمستانی گرم که احتمال می‌دهید بیش‌تر در سفر به کارتان آید، تهیه کنید. دقت کنید که ما از آماده شدن برای یک سفر اسکی صحبت نمی‌کنیم، بلکه هدف ما آماده شدن برای یک سفر معمولی خانوادگی یا دوستانه در هوای سرد زمستانی است.

بسته‌بندی و دسته‌بندی لباس‌ زمستانی گرم، به خصوص برای گذاشتن در چمدان و به همراه داشتن در سفر، تکنیک‌های خاص خودش را دارد و توجه ما را به سه اصل سادگی، آسانی و کاربردی بودن در انتخاب لباس جلب می‌کند.

کلاه‌، رازی برای همیشه گرم ماندن

زمانی که قرار است در یکی از ماه‌های فصل زمستان به مسافرت یا تعطیلاتی کوتاه مدت بروید، لازم است که لباس‌ زمستانی گرم به همراه داشته باشید. یکی از مهم‌ترینِ آن لباس‌ها که رازِ همیشه گرم ماندن در هوای سرد به حساب می‌آید، کلاه است.

در فصل زمستان هیچ چیز آزاردهنده‌تر از برخورد سوز و سرما به پیشانی آدم نیست. اگر می‌خواهید از سفر زمستانی خود لذت ببرید و از یخ‌زدگی و عوارض و بیماری‌های بعد از آن در امان بمانید، بهتر است حتما یک کلاه گرم و مناسب برای استفاده سفر به همراه داشته باشید.

کلاه مناسب برای سفر در هوای سرد، باید گوش‌های شما را کاملا بپوشاند، تا حدی از رسیدن سرما به پشت گردن شما نیز محافظت کند، هیچ قطعه‌ی اضافه‌ای شامل توپک‌های پشمی، لبه‌های سفت و یا سایر اجزای مشابه را نداشته باشد و در انتها از موادی تولید شده باشد که علاوه بر گرم نگه داشتن سر، حجیم نباشد.

لباس زمستانی گرم

دستکش، یک پوشیدنی زمستانی برای مسافران هوشمند

مسافران هوشمند، هنگام سفر در زمستان، حتما یک جفت دستکش به عنوان یک لباس زمستانی گرم، با خود به همراه دارند. دستکش‌ها علاوه بر اینکه به گرم شدن دستان شما کمک می‌کنند، از خیس شدن دستانتان و خشکی پوستتان بر اثر سرما نیز جلوگیری می‌کند.

دستکش خوب و کاربردی برای سفر در زمستان باید ویژگی‌هایی از جمله؛ گرم بودن، سبک بودن،‌ ضد آب بودن و مقاومت را داشته باشد. مراقب باشید که در سفر، دستکش‌های خود را گم نکنید.

لباس زمستانی گرم

کفش‌های زمستانی، سنگین‌ترین جزء چمدان

پاهای شما،‌ اولین قسمت از بدن شماست که تحت تاثیر آب و هوای مختلف قرار می‌گیرد. شاید فکر کنید که کفش، یک لباس گرم زمستانی به حساب نمی‌آید، اما اشتباه می‌کنید، زیرا کفش‌های زمستانی جزء مهمی از لباس‌ها و پوشیدنی‌های زمستانی به حساب می‌آیند و وجود آن‌ها برای ایجادِ یک استایل گرم و زمستانی ضرورری است.

چکمه‌های زمستانی معمولا بزرگ و سنگین هستند، بنابراین به نظر می‌رسد که برای یک سفر زمستانی تنها یک جفت از آن‌ها کافی باشد. اما دقت کنید، کفشی که قرار است در سفر همراه خود ببرید، باید برای راه رفتن طولانی مناسب باشد و راحتی قابل قبولی داشته باشد، به علاوه سعی کنید کفشی را ابرای سفر انتخاب کنید که تیره رنگ باشد و بتوانید با هر رنگی به آسانی بپوشید. توجه کنید که پوشیدن نیم‌بوت در سفر، بسیار منطقی‌تر از بوت‌های بلند است، زیرا علاوه بر اینکه جای زیادی در چمدان شما اشغال نمی‌کند، امکان پوشیدن آن با هر استایلی نیز امکان‌پذیرتر است.

لباس زمستانی گرم

لباس‌ها را لایه لایه بپوشید تا از هر آب‌وهوایی لذت ببرید

لایه لایه پوشیدن لباس‌ها، اصول و استانداردهای زیادی دارد، اما اگر می‌خواهید گرم بمانید، بهتر است که لایه‌های لباس را براساس نیاز و تشخیص خودتان انتخاب کنید.

البته در مسافرت‌های زمستانی، می‌توانید از استانداردی با عنوان «روزنامه‌ی صبحگاهی» برای پوشیدن لایه لایه‌ی لباس‌ها استفاده کنید.

براساس این استاندارد، ابتدا باید یک تی‌شرت آستین کوتاه یا آستین بلند بپوشید که در محیط بسته و گرم نیز قابل استفاده باشد. سپس از روی آن، یک لباس آستین بلند ضخیم‌تر بپوشید که کاملا پهلوهایتان را بپوشاند. بعد از آن یک پلیور یا ژاکت پشمی به تن کنید و از روی آن یک پالتو یا کاپشن ضد آب بپوشید تا از خیسی برف و باران در امان بمانید.

با رعایت این استاندارد می‌توانید به راحتی در تغییرات ناگهانی آب و هوا، لباس‌های خود را تغییر دهید و از حجم لباس‌هایی که قرار است در چمدان جمع کنید، بکاهید.

نوشته کدام لباس‌ زمستانی گرم را در سفرهای زمستانی باید همراه خود ببرید اولین بار در مجله اينترنتي مَگُ بُن. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *