کوهی غرق در آتش

همیشه مشاهده آبشار و یا رودی که از دل کوه بیرون زده است زیباست و انسان را محو خود می کند، ولی اگر این بار از دل کوه شعله های آتش بیرون بزند، داستان فرق می کند.

اگر سفری به خوزستان داشته باشید در راه و هم چنین در جاده کوهی را می بینید که شعله های آتش به صورت پراکنده روی سطح آن هست و دائما شب و روز در حال سوختن است. این کوه وقتی شما در حال سفر به خوزستان باشید و درحال گذر از روستای رامهرمز باشید باشید، وقتی به روستای ماماتین برسید قابل مشاهده است.

آتشکوه

نام این کوه تشکوه است که به معنای کوه آتشین است. جالب است بدانید که دلیل این آتش تمام نشدنی چیست، زمین شناسان معتقدند که داخل زمین گوگرد زیادی موجود است و گازهای طبیعی از مرکز زمین به سطح زمین متصاعد می شود و باعث می شود گازهای هیدروکربوری زیادی از هر شکافی که بر روی زمین وجود داشته باشد به بیرون می آیند و آتش بگیرند.

هر چند که این آتش در تمام مدت شبانه روز بر روی سطح کوه وجود دارد اما در شب بیشتر از هر زمان دیگری دیده می شوند. در نزدیکی این کوه گاز بسیار زیادی در هوا متصاعد شده و برای همین نباید هیچ آتشی در این ناحیه روشن شود. اگر در سفرتان دوست داشتید که برای دیدن این کوه منحصربفرد راهی این منطقه شوید باید بدانید که برای رسیدن به اینجا به کمک مردم محلی نیاز دارید چون هیچ تابلویی در این منطقه نیست تا برای رسیدن به این جاذبه شما را راهنمایی کند.

برچسب هاآتشکوه جاذبه توریستی جاذبه گردشگری خوزستان کوه آتش کوه آتشین گردش گردش و تفریح گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *