دره خزینه لرستان

گاهی می شود که طبیعت زیبایی خود را در جایی به نحو احسن به نمایش می گذارد. گاهی این زیبایی ها به طوری چشم نواز هستند که هیچ گردشگری نمی تواند از آن ها دل بکند. از حقیقت نگذریم می توان تعداد زیادی از این طبیعت های بکر و زیبا را در جای جای استان لرستان کشور عزیزمان ایران مشاهده کنیم.

دره خزینه لرستان که شامل بلندترین و طویل ترین پل نیز هست این بار میزبان ماست. این دره در اثر سال ها فرسایش بوجود آمده است و تبدیل به یک شگفتی بی نظیر در ایران شده است. این دره به حدی به دره گرندکانیون آمریکا شبیه است که عکس های آن ها از هم قابل تشخیص نیستند و بعضی ها آن را گرندکانیون ایران می نامند. ولی می توان گفت که دره خزینه سرسبز تر از گرندکانیون است.

پل معلق دره خزینه که به طول ۱۱۲ متر و ارتفاع ۸۵ است پس از شرایطی که در سال ۸۱ پس از تشخیص گسل موجود در منطقه بود ساخته شد، اما متاسفانه در نوروز ۹۷ توسط عده ای که اقدام به تخریب آن کردند، تخریب شد و فعلا امکان عبور از آن فراهم نیست.

اگر قصد سفر در بهترین زمان سال را به این دره دارید باید بدانید لرستان در بهار و تابستان میزبان بهترین و زیباترین ایام در سال است و این منطقه نیز از سرسبزی بی نظیری در آن ایام برخوردار است و هم از طرفی برای عکاسی فوق العاده است و هم برای صخره نوردی و گشت و گذار در منطقه خوب است.

برچسب هاجاذبه توریستی جاذبه گردشگری دره دره خزینه دره خزینه لرستان دره در لرستان گردش گردش و تفریح گردشگری لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *