با غذاهای اصیل و فوق العاده تبریز آشنا شوید

اگر شما هم تاکنون مهمان سفره ی تبریزی ها شده باشید می دانید که بدون شک در چنین مهمانی ای با تنوعی شگفت انگیز و طعم و عطری منحصربفرد روبرو هستیم. امروز قصد داریم تعدادی از غذاهای خوش آب و رنگ تبریز را به شما معرفی کنیم.

کوفته تبریزی

بهترین و معروف ترین غذای تبریز کوفته هایش است که بدون شک همه آن را تاکنون میل کرده اند و از طعم دلپذیر آن آگاه هستند. کوفته تبریزی در گذشته از گوشت راسته برای تهیه آن استفاده می شده است اما امروزه دچار تغییراتی شده است و از گوشت چرخ کرده برای طبخ آن استفاده می کنند.

کباب بناب

کباب بناب تبریز نیز همانند کوفته بسیار معروف و دلچسب است. جالب است بدانید کباب بناب را در تبریز با نان میل می کنند ولی در سایر شهرها اکثرا با پلو میل می شود.

کوکوی تره

یکی از معروف ترین کوکوهای تبریز کوکوی تره است. همانطور که از اسمش پیداست از تره تازه به همراه تخم مرغ، ادویه و زرشک تهیه می شود و به عنوان تزئین به روی آن گردو می گذارند. این غذا شباهت بسیار زیادی به کوکو سبزی دارد ولی از لحاظ طعم و عطر منحصربفرد است.

دیزی سنگی

دیزی سنگی در همه جای کشور بنام است ولی نوع تبریزی آن بسیار پرطرفدارتر است. طبخ دیزی را همه مان کمابیش می دانیم که ساده است، دیزی سنگی تبریزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کوکو لوبیا سبز

کوکوی لوبیاسبز نیز مانند کوکوی تره، دیزی و دیگر غذاهای تبریزی که با نان سرو می شوند بسیار پرطرفدار هستند و گفته می شود که بیشتر در ماه مبارک رمضان به عنوان سحری و افطاری میل می شود. مواد اولیه کوکوی لوبیا سبز گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، لوبیاسبز، پیاز و ادویه جات است که روش طبخ آن مانند کوکو سبزی است.

خورشت هویج آلو

خورشت هویج آلو شباهت زیادی به خورشت مرغ و آلو دارد با این تفاوت که در کنار ادویه جات و آلو، هویج رنده شده، پیاز سرخ شده، آبلیمو، زعفران و دیگر ادویه جات نیز به آن می افزایند. هم چنین از طرفی می توان آن را با علاوه بر اینکه با مرغ طبخ می کنند، با گوشت گوسفندی نیز طبخ کرد.

شیر پلو (سوتی پلو)

سوتی پلو که در زبان آذری به معنای برنجی است که در شیر طبخ می شود، یکی از غذاهای اعیانی و لاکچری تبریزی است که در طبخ برنج آن مقدار کمی آب و بیشتر شیر، به همراه زعفران، گلاب و دیگر ادویه جات استفاده می کنند. هم چنین برای تزئین برنج و مرغ طبخ شده، بر روی آن ها خلال بادام و پسته می ریزند.

دلمه برگ مو (پیراخ دلماسی)

لپه، برنج، بلغور، سبزیجات معطر به همراه گوشت چرخ کرده در برگ انگور، غذایی بی نظیر را پدید می آورند که در تبریزبه آن پیراخ دلماسی می گویند که دلمه را دلماسی و درخت انگور را پیراخ معنا می کنند و به همین دلیل به آن پیراخ دلماسی می گویند. دلمه نیز غذایی بسیار پرطرفدار و خوشمزه است که نوع تبریزی آن بسیار پرطرفدارتر است.

برچسب هاپیراخ دلماسی تبریز خورشت هویج آلو دلمه برگ مو دیزی سنگی سوتی پلو شیر پلو غذاهای تبریزی غذای ایرانی غذای تبریزی غذای سالم غذای سنتی کباب بناب کوفته تبریزی کوکو تره کوکو لوبیاسبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *