آثار رازآلودی که از دوران باستان به جای مانده است

در هر جای دنیا آثار باستانی و شگفت انگیزی وجود دارد که حکایت از زمان گذشته و دوران باستان آن جا دارد و مطالعه و دانستن گذشته ی آن ها برای هر فردی بسیار جالب است.

تیاهواناکو | کشور بولیوی

تیاهواناکو، شهری که در ساحل دریاچه تیتیکاکا در بولیوی واقع شده است، شهری که در اصل یک روستای کوچک بوده است و بعدا بین سال های ۴۰۰ تا ۹۰۰ میلادی به شدت شکوفا شد و محل تعدادی از بزرگترین سازه های سنگی در آمریکای جنوبی شد.
تیاهواناکو حدود سال ۱۰۰۰ میلادی به احتمال زیاد به دلیل سیل عظیمی به حالت متروکه و بیابانی درآمد. اینکا در نهایت تمدن تیاهواناکو را فتح کرد، اگر چه اسطوره شناسی آنها در نهایت شامل شهر بود، همانطور که اعتقاد بر این بود که آنجا نقطه مبدا بشریت است.

هاجر کیم | کشور مالت

هاجر کیم در مالت واقع شده است و بر اساس گفته های تاریخ شناسان توسط یک فرهنگ ناشناخته بین سال های ۳۲۰۰ و ۲۵۰۰ پیش از میلاد ساخته شده است.
گفته می شود که این فرهنگ نیز مثب تیاهواناکو در نتیجه قحطی و بلایای طبیعی نابود شده و تعداد معدودی جزئیات قابل شناسایی از آن ها باقی مانده است.
هاجرکیم نمادی سنگی دارد و شباهت هایی به بنای استون هینج نیز دارد ولی جالب است که بدانید صدها سال زودتر از استون هینج ساخته شده است.
هم چنین یکی از اولین نمونه اعتقادات مذهبی، معبدی در هاجر کیم است که شامل تعدادی مجسمه از الهه مادر است که به عنوان ونوس شناخته شده می شوند و حتی برخی از آنها در حال حاضر در موزه ملی باستان شناسی در والتا نمایش داده می شود.

دور شاروکین | کشور عراق

دور شاروکین که به عنوان «قلعه سارگون» یا «دژ سارگون» ترجمه شده است، توسط آشوریان زمانی بین ۷۱۷ و ۷۰۷ قبل از میلاد ساخته شده و در قسمت شمال عراق قرار دارد. با این حال، جالب ترین شی باقی مانده از خرابه ها، گاو آشوری است که یک اثر سنگی می باشد و برآورد می شود وزنی نزدیک به ۴۰ تن داشته باشد! این بزرگترین نمونه از یک گاو نر بالدار در تاریخ بشر است.

دلمن منگا | کشور اسپانیا

از حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد، دلمن منگا گورستان بزرگی در نوک جنوبی اسپانیا است. در اینجا تعدادی از اتاق ها با قرار دادن تعداد زیادی از سنگ های بسیار سنگین در کنار یکدیگر ایجاد شده است. دیوارها، سقف که از چهار قطعه مجزا ساخته شده است و ستون ها از یک جنس و شکل سنگ ساخته شده است. تا آنجا که به نام این محل مربوط می شود، افسانه ها می گویند که زنی جذامی به نام منگا پس از آنکه شوهرش مرد، در داخل دلمن پناه گرفت. باستان شناسان بر این باورند که دلمن بزرگترین سازه از این نوع در اروپا است و چند صد اسکلت مجزا در داخل آن یافته اند که احتمالا همه متعلق به گروه های حاکم فرهنگ هستند.

پوئبلو بونیتو | ایالات متحده

پوئبلو بونیتو واقع در شمال غربی نیومکزیکو، بزرگترین و شناخته شده ترین نمونه از یک دهکده است که توسط مردم باستانی پوئبلو ساخته شده است. ساخت و ساز روستا در اوایل قرن ۱۰ میلادی آغاز شد و نزدیک به ۱۸۰ سال ادامه داشت و با حدود ۸۰۰ اتاق جداگانه همراه با بعضی از ساختمان های پنج طبقه به اوج خود رسید.

برچسب هاآثار رازآلود پوئبلو بونیتو تیاهواناکو دلمن منگا دور شاروکین دوران باستان رازآلود هاجر کیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *