شهری که کاملا از طلا ساخته شده است!

الدورادو (El Dorado)

الدورادو نام شهری است که گفته می شود کاملا از طلا ساخته شده ولی هنوز هیچ اثری از آن پیدا نشده است.
داستان الدورادو به زمان های قدیم برمی گردد و در آن زمان به حدی مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته بود که عده زیادی برای دستیابی به گنجینه‌های بی‌انتهای آن کاوش‌های طولانی مدت و گسترده‌ای را در آمریکای جنوبی انجام دادند، اما همانطور که معلوم است، این کاوش‌ها بی‌نتیجه بود.

افسانه

شهر الدورادو بیشتر شبیه به یک افسانه است. افسانه الدورادو به یک پادشاهی مربوط می شود که گفته شده هر روز صبح خود را در حمام طلا می شسته و صاحب ثروتی عظیم بوده است. همانند الدورادو شهرهای دیگری از جمله آتلانتیس و آزتلان و شهرهای گمشده ی دیگری نیز هستند که افراد بسیاری در جست و جوی آنها بوده اند ولی نتیجه ای نگرفتند. این داستان مربوط به قبیله Mulisca است که سال ۱۲۷۰ قبل از میلاد مسیح می زیستند.

کشف الدورادو

به جرات می توان گفت که تابحال هزینه های هنگفتی برای کشف این شهر مرموز شده است، شاید از طلاهای پیش بینی شده ی موجود در آن شهر نیز بیشتر بوده باشد و هم چنین افراد زیادی نیز در این راه کشته شده‌اند، اما هیچ شواهد دقیق و محکمی مبنی بر پیدا شدن سر نخی از شهر الدورادو پیدا نشده است. البته شاید روزی الدورادو کشف شود و شاید هم یک شهر افسانه ای بیش نباشد و تنها یکی از صد ها افسانه ای باشد که به واقعیت نپیوسته اند، ولی با این حال افرادی هنوز نیز در سراسر دنیا هستند که حریص برای پیدا کردن این گنجینه باستانی هستند.

تصویری از انیمیشن الدورادو که در سال ۲۰۰۰ میلادی منتشر شد.

شاید برایتان جالب باشد که داستان این شهر به حدی معروف و جذاب بوده است که در سال ۲۰۰۰ انیمیشن ای بسیار زیبا از حکایت این شهر و پس از آن بازی کامپیوتری آن نیز ساخته شده است که برای بسیاری از افراد یک نوستالژی قدیمی محسوب می شود.

برچسب هاالدورادو جاذبه توریستی جاذبه گردشگری شهر طلایی شهری از طلا گردش گردش و تفریح گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *