چرا برای سفرهای پروازی به چمدان قفل دار نیاز داریم؟

هر بار که تصمیم می‌گیرید با هواپیما به مسافرت بروید، پیش از جمع کردن لباس‌ها و وسایلتان در چمدان قفل دار شاید به این فکر کنید که چرا لازم است چمدان خود را قفل کنید و قفل‌ رمزدار آن را تنظیم کنید؟

براساس تحقیقاتی که در بین مسافران پروازهای ایالات متحده آمریکا انجام گرفت، بیش از ۸ هزار مسافری که از چمدان قفل دار استفاده نکرده بودند، ادعا کردند که حداقل در یکی از سفرهای هوایی سالانه خود، وسایلی مانند؛ لباس، جواهرات، لوازم الکترونیکی و سایر موارد با ارزشی را که در چمدان داشته‌اند و به قسمت بار هواپیما سپرده‌اند، دیگر پیدا نکرده‌اند و پس از این اتفاق هیچ‌کس پاسخگوی آن‌ها نبوده است.

بر همین اساس به نظر می‌رسد که به همراه داشتن چمدان قفل‌دار و تنظیم قفل آن و مطمئن بودن از درست کارکردن آن، نکته مهمی است که پیش از سفرهای هوایی و سایر سفرها باید به آن توجه کنید.

هر چند که ممکن است بدبینانه به نظر برسد، اما قفل کردن چمدان در سفر با هواپیما و زمانی که قرار است چمدان خود را به قسمت بار تحویل دهید، بسیار منطقی‌تر از آن است که حتی با کم‌ترین احتمال، لوازم و وسایل ارزشمند خود را از دست بدهید، یا ماه‌ها به دنبال آن‌ها بگردید و با خود فکر کنید که شاید خودتان گمشان کرده‌اید.

داشتن چمدان قفل دار چه مزایایی دارد؟

قفل کردن چمدان به خصوص برای سفر به کشورهایی که از قوانین آن‌ها اطلاعاتی ندارید، گم شدن وسایل و لوازم شما را به حداقل می‌رساند. دسترسی به وسایل داخل چمدان قفل دار سخت‌تر از چمدان‌های بدون قفل است و باز کردن آن برای غریبه‌ها زمان بیش‌تری می‌برد.

اگر برای اقامت در سفر، قرار است با فردی غریبه هم اتاق شوید یا به هاستل بروید، داشتن چمدان قفل دار مانند داشتن یک گاوصندوق همراه است و با آن دیگر لازم نیست نگران گذاشتن وسایل خود در اتاقتان باشید.

مطالب مرتبط

نکات عکاسی در سفر برای کسانی که می‌خواهند بهتر عکس بگیرند

سفر با قطار امنیت بیش‌تری دارد، یا سفر با هواپیما؟

اگر قرار است سفرهای کوتاه بین شهری و محلی داشته باشید، یا قرار است وسایل خود را در اتاق هتل بگذارید و با یک کوله پشتی به مناطق مختلف شهر سفر کنید و حتی برای یک یا دو شب را در طبیعت بگذرانید، بهتر است وسایلتان را در یک چمدان قفل دار در هتل نگه دارید تا امنیت بیش‌تری داشته باشند.

چمدان قفل دار چه محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند؟

چمدان‌ قفل دار امنیت وسایل و لوازم شما را تضمین نمی‌کند. با یک جستجوی ساده در ویدیوهای اینترنتی می‌توانید روش‌های باز کردن قفل‌های مختلف چمدان را یاد بگیرید و استفاده از این روش‌ها توسط دیگران ممکن است به چمدان گران قیمت شما آسیب برساند.

دزدهای حرفه‌ای روش‌های مختلفی برای باز کردن قفل چمدان‌ها دارند، اما موضوع اصلی آن است که این کار ممکن است زمان‌بر باشد و یک دزد حرفه‌ای برای انجام این کار ترجیح می‌دهد چمدان را با خود ببرد.

هر چند داشتن چمدان قفل دار احتمال دزدیده شدن وسایل باارزش شما را کاهش می‌دهد، اما اگر لازم باشد که چمدان شما در بخش امنیتی ایستگاه های مسافربری کنترل شود، سرعت کنترل آن کاهش پیدا می‌کند.

چه جایگزینی برای چمدان قفل دار وجود دارد؟

انکار نمی‌کنیم که چمدان‌های قفل دار و با کیفیت بسیار گران قیمت هستند و برای کسانی که زیاد اهل مسافرت نیستند، خریدن آن‌ها منطقی به نظر نمی‌رسد. اما پیشنهادهایی وجود دارد که می‌تواند برای چمدان یا ساک شما جایگزین قفل باشد.

اگر وسایل ارزشمندی دارید و قرار است آن‌ها را در سفر، همراه خود ببرید، بهتر است از کاورها یا پلاستیک‌های مخصوصی که به صورت زیپی بسته می‌شود استفاده کنید. اگر لوازم ارزشمند خود را در بین لباس‌هایتان و داخل کاورها یا پلاستیک‌های زیپ‌دار قرار دهید، علاوه بر اینکه از چشم‌ها دور می‌ماند، پیدا کردن آن‌ها نیز برای دیگران سخت می‌شود. البته برای حفظ محیط زیست، پیشنهاد می‌کنیم که به جای استفاده از پلاستیک‌ها، از کاورهای پارچه‌ای زیپ‌دار استفاده کنید.

90%

  • کاربردی

امتیاز خوانندگان این مطلب: 100% 1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *