با ۶ غذای معروف ترکیه ای آشنا شوید

غذاهای ترکیه ای اغلب غذاهایی خوش آب و رنگ و لذیذ هستند که شاید اگر هرکدام از ماها آن ها را امتحان کنیم، خوشمان می آید. ما در اینجا قصد داریم شما را با ۶ غذای معروف و خوشمزه ترکیه ای آشنا کنیم که شاید هرکدام از آن ها را تاکنون میل کرده باشید ولی در اصل ترکیه ای هستند.

دونر کباب

در ترکیه غذاهای گوشتی بیشترین شهرت را دارند. دونر کباب نیز از این قاعده مستثنی نیست، البته دونر کباب همان کباب ترکی خودمان است که گوشت را بصورت لایه لایه روی هم قرار میدهند و با چرخیدن گوشت نزدیک به آتش، گوشت کم کم میپزد و آن را بصورت ساندویچ یا پرسی سرو میکنند.

سوپ عدس

سوپ عدس که غذایی واقعا لذیذ میباشد از پوره عدس و سبزیجات مختلف مثل گشنیز، لیموترش، کلم، هویج، زیتون و … تهیه میشود. این غذا درعین طعم خوب، قیمت ارزانی دارد و درهرجای ترکیه یافت میشود.

بورک

یکی از معروف ترین میان وعده های ترکیه است. این غذا متشکل از خمیر نان و یا خمیر یوفکا و به همراه مواد موردعلاقه تان است که نهایتا با روغن سرخ شده و میل میشود. مردم ترکیه صبحانه و عصرانه آن را میل میکنند، آنها از پنیر، سبزیجات و زیتون محلی به عنوان مواد اولیه استفاده میکنند.

لاهماجون

به آن پیتزای ترکیه ای هم میگویند. گوشت چرخ کرده، پیاز، گوجه، سبزیجات خرد شده مانند جعفری، ادویه جات مختلف را روی خمیر نان میریزند و آن را داخل فر قرار میدهند.

پیده

مانند لاهماجون است، پیتزای ترکیه ای هم به آن میگویند. تنها تفاوت پیده با لاهماجون شکل ظاهری نان است که خمیر آن را مانند قایق درست میکنند و سپس مواد را روی آن میریزند و پنیر و انواع گوشت را نیز در آن استفاده میکنند.

کومپیر

یک نوع میان وعده یا غذای خیابانی است که سیب زمینی شکم پر نیز به آن میگویند. ابتدا سیب زمینی را کامل میپزند و داخل آن را خالی میکنند، سپس مواد اولیه شامل نخودفرنگی، خیارشور، ذرت، زیتون، سوسیس و سس سفید و یا قرمز را داخل آن میریزند. میان وعده ای فوق العاده لذیذ و خوشمزه و محبوب است.

برچسب هابورک پیده دونر کباب سوپ عدس غذا غذاهای ترکیه ای غذای ترکیه ای کومپیر لاهماجون معروف ترین غذاهای ترکیه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *