ویزای سرمایه گذاری در آمریکا (E-2)

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2 برای شهروندان کشورهایی در نظر گرفته شده است که با آمریکا قراردادهای تجاری امضاء کرده اند. ویزای E2 اصلی ترین ویزای سرمایه گذاری در آمریکا به شمار می آید و معمولا به مدت 2 تا 5 سال صادر می شود و از طریق این ویزا فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه خود به کشور آمریکا وارد کند.

هرچه هزینه راه اندازی شرکت یا واحد تجاری پایین تر باشد، به همین نسبت میزان سرمایه گذاری باید بالاتر باشد. برای مثال، اگر هزینه کل سرمایه گذاری 100000 دلار یا کمتر باشد، سرمایه گذار باید صد در صد این مقدار را بدهد تا سرمایه گذاری چشمگیر محسوب شود. همچنین، سرمایه متقاضی باید “در خطر” باشد بدین معنا که امکان از بین رفتن جزئی یا کلی سرمایه در اثر وارونه شدن فرصتهای سرمایه گذاری وجود داشته باشد. البته متقاضیان می توانند تا تأیید ویزای E سرمایه خود را نزد شخص ثالثی بسپارند مشروط بر اینکه مکانیزم قطعی حقوقی برای تضمین استفاده از این وجوه پس از تأیید درخواست ویزا وجود داشته باشد.

شرایط

متقاضیان باید برای بهره گیری از ویزای سرمایه گذاری، شرایط خاصی را احراز کنند. اینکه متقاضی ویزای سرمایه گذاری صلاحیت دریافت ویزا را دارد یا خیر، بستگی به نظر مأمور کنسولی دارد.

 • سرمایه گذار باید تبعه کشور طرف معاهده باشد- خواه فرد حقیقی باشد خواه حقوقی.
 • میزان سرمایه گذاری باید چشمگیر باشد. این میزان باید برای اداره موفقیت آمیز واحد تجاری کافی باشد. میزان سرمایه گذاری برای واحد تجاری کم هزینه باید بالاتر از میزان سرمایه گذاری برای واحد تجاری پرهزینه باشد.
 • سرمایه گذاری باید در یک شرکت واقعی و عامل صورت گرفته باشد. سرمایه گذاری راکد یا مخاطره آمیز پذیرفته نیست. وجوه آزاد در حساب بانکی یا وثیقه مشابه سرمایه گذاری محسوب نمی شوند.
 • سرمایه گذاری نباید ناچیز باشد. درآمد حاصل از سرمایه گذاری باید کفاف اموری بیش از هزینه زندگی سرمایه گذار و خانواده اش را بدهد یا تأثیر شگرفی بر اقتصاد آمریکا داشته باشد.
 • سرمایه گذار باید مدیریت وجوه را در دست داشته باشد و سرمایه در معنای تجاری “در خطر” باشد. وامهای تجاری حاصل از دارایی های شرکت ممنوع می باشند.
 • سرمایه گذار باید برای توسعه و هدایت واحد تجاری به آمریکا بیاید. اگر متقاضی ویزا، سرمایه گذار اصلی نباشد، فرد مورد نظر باید سمت اجرایی، نظارتی یا بسیار تخصصی داشته باشد. کارگران عادی و غیرماهر واجد صلاحیت این ویزا محسوب نمی شوند.
 • مراحل ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

  حداقل سرمایه برای درخواست ویزای سرمایه گذاری E2 دویست هزار دلار می باشد. در صورت خرید بیزینس حداقل 50 درصد سهام برای شخص متقاضی باشد. اثبات توانایی جهت مدیریت و داشتن سابقه کار مدیریتی بسیار تاثیر گذار می باشد. همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال، صرف نظر از ملیت، می توانند ویزای E2 را برای همراهی متقاضی اصلی دریافت کنند. متقاضیان باید مراحل زیر را انجام دهند:

  • فرم DS-160 را پر کنند
  • یک حساب کاربری در یاتری ایجاد کنند
  • هزینه های ویزا را پرداخت کنند
  • قرار ملاقات با ASC
  • ارسال مدارک به کنسولگری یا سفارت آمریکا

  سرمایه گذار بلند مدت کسب و کار که یک گواهی طولانی مدت توسط CNMI بر اساس حداقل سرمایه گذاری 50.000 دلار کسب کرده است. براساس سرمایه گذاری حداقل 100.000 دلار در مجموع سرمایه گذاری تایید شده با بیش از 2 میلیون دلار یا حداقل سرمایه گذاری 250.000 دلار در یک سرمایه گذاری مجاز تایید شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *