چگونه ایالت مناسب زندگی خود را در آمریکا انتخاب کنیم؟

از مدت ها قبل ایالات متحده آمریکا مقصد تعداد کثیری از هم وطنان ایرانی بوده است که هر کدام از آن ها با دلایل مختلف به این کشور مهاجرت کرده اند. به نقل از تاریخ اولین ایرانی مهاجر که به طور رسمی تابعیت آمریکا را دریافت کرد “میرزا محمد علی محلاتی” بود که لقب “حاج سیاح” را بر روی او گذاشته بودند. وی در سال 1875میلادی بعد از سفر طولانی به بیشتر کشورهای دنیا وارد نیویورک شد و بعد از حضور در دادگاه بخش دوازده کالیفرنیا توانست تابعیت آمریکا را دریافت کند.

ایالت نیویورک

یکی از دلواپسی هایی که برای افرادی که می خواهند به آمریکا مهاجرت کنند و در این کشور هیچ فرد یا افرادی را ندارند که به آن ها ملحق شوند ، یا برای افرادی که به دنبال زندگی در یک جای متفاوت از جاهای دیگر هستند انتخاب مناسب محل زندگی در این کشور است. آمریکا دارای پنجاه ایالت مختلف می باشد که این ایالات از لحاظ تنوع طبیعت ، آب و هوا ، فرهنگ و حضور نژادهای متفاوت با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. همین موارد انتخاب کردن محل زندگی را برای تعداد افراد زیادی که از پیش نمی دانند قرار است کجا زندگی کنند مشکل خواهد کرد.
هر چند قانون مشخصی جهت انتخاب جای زندگی وجود ندارد ، ولی برای زندگی کردن در آمریکا نکاتی وجود دارد که شما می توانید با تحلیل آنها و تطابق این نکات با زندگی خود محل مناسب را راحت تر انتخاب کنید. در ادامه با مجله روژال همراه باشید.

لس انجلس

تراکم جمعیت ایرانیان مقیم آمریکا

هر چند آمار مشخصی از تعداد ایرانیانی که در آمریکا زندگی می کنند وجود ندارد ، ولی با توجه به شواهد موجود مشخص شد که بیشترین جمعیت ایرانی حاضر در آمریکا کالیفرنیا را برای محل زندگی انتخاب کرده اند. پس از کالیفرنیا ، شهرهای لس آنجلس ، سن خوزه ، ایرواین ، سان فرانسیسکو ، اورنج کانتی ، لس آنجلس کانتی و ریور ساید کانتی تعداد زیادی از ایرانی ها را در خود جای داده اند.

آب و هوا ایالت های امریکا

در آمریکا ، آب و هوا تنوع بسیار بالایی دارد ، از هوای بسیار سرد آلاسکا گرفته تا هوای بسیار گرم تگزاس ، نوادا و آریزونا. آب و هوا برای تعداد زیادی از افراد بسیار مهم است و در تصمیم گیری آن ها نقش مهمی را ایفا می کند.

آب و هوا نیویورک

وضعیت اقتصادی

در ایالت های مختلف آمریکا شرایط اقتصادی متفاوت است. همین شرایط باعث شده است تا در ایالت های مختلف سطح کیفی زندگی و خدماتی که ارائه می شود با یکدیگر تفاوت داشته باشد. حتماً قبل از مهاجرت ، در مورد شهری که به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اید آگاهی کامل پیدا کنید. امکانات تفریحی و استفاده از آن ها در ایالت های مختلف متفاوت است و قبل از انتخاب حتما با صلیقه شخصی خود امکانات را تطبیق دهید.

بازار کار ایالت های آمریکا

یکی از موضوعاتی که در انتخاب محل زندگی مهم و تاثیر گذار است یافتن یک شغل پس از وارد شدن به این کشور است. این را بدانید که در ایالت های مختلف ، صنایع مختلفی وجود دارد.به عنوان مثال شهر هیوستون در ایالت تگزاس که تعداد زیادی از ایرانا ها هم در آن جا زندگی می کنند ، بیشتر در زمینه های مهندسی نفت و گاز فعالیت دارد. پس برای اینکه شانس بیشتری برای زندگی راحت تر داشته باشید پیش از ورود به آمریکا و انتخاب محل زندگی برای خود ، از وجود داشتن کمپانی های فعال در زمینه ی تجربیات شخصی آگاه شوید و محل زندگی خود را مناسب تخصص خود انتخاب کنید تا از لحاظ اقتصادی از مشکلات در امان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *